Отримувати все необхідне для повноцінного функціонування організму досить складно з їжі. Виручають сьогодні БАДи, тільки правильно підібрані та прийняті згідно з рекомендаціями виробників. Але як розібратися в останніх? Сучасного споживача турбує:
- якість пропонованого продукту;
- у кого питати поради щодо правильності приймання добавок;
- чи є протипоказання і передозування;
- оригінальність товару (наявність сертифікатів)
Розберемося в цих моментах.
Передозування: чи можливі з БАДами і як визначити норму
Добавка добавці ворожнечу. Є такі продукти, які необхідно застосовувати чітко за схемою в певній кількості. Але є частка і таких, де немає строго встановлених добових норм. Йдеться про лецитин, амінокислоти, трави, ПНЖК та ін. речовини.
Як зрозуміти, що проблем із дозуванням не буде і підвищена кількість речовини не завдасть шкоди вашому організму? Навпроти кожного компонента на етикетці стоятиме хрестик. Усе тому, що така добавка вважається доповненням до харчування.
Важливо розуміти!
У більш ніж 80% випадків БАДи – частина раціону, і тим більше не ліки. Не варто плутати звичайні добавки з парафамацевтиками, які справді мають подібні до ліків якості, а також продуктами, що мають антибактеріальні, протигрибкові, протизапальні властивості. Але навіть ними при перевищенні добової норми споживання складно завдати серйозної шкоди організму.
На кожній упаковці БАДа ви знайдете кількість капсул для застосування за рекомендацією лікаря. Але тут важливий момент – а чи розбираються наші лікарі в біологічно активних добавках? У реальності знайти такого досить важко.
Факти:
- практично 90% лікарів призначають для лікування виключно фармпрепарати, навіть не розглядаючи варіант використання біологічно активних добавок;
- розбираються й активно застосовують у своїй практиці БАДи близько 10% лікарів.
Оскільки лікар працює згідно з чітко встановленими протоколами, з приводу споживання БАДів для професійної допомоги звертаються до дієтологів, нутриціологів, “консультантів зі здоров’я”.
Як приймати БАД - на прикладі, кора мурашиного дерева
Як бути з прийомом біологічно активної добавки, якщо на пакуванні вказана рекомендована доза – 1 таблетка на добу? Залежно від конкретної ситуації кількість може варіюватися – тут все суто індивідуально.
Наприклад, дійсно істотну допомогу імунітету надасть і 10 капсул на день у разі застуди. А часом дуже часті випадки, коли людина починає прийом за рекомендацією на етикетці, не бачить ефекту і вдається до інтенсивної лікарської терапії (зокрема із застосуванням антибіотиків). Тоді людина вважатиме БАДи недієвими і марною тратою грошей, а не внеском у здоров’я.
Зовсім інакше йде справа, якщо є особистий консультант з харчування. Тоді б ви дізналися, що застуду можна лікувати не тільки шляхом приймання Кори мурашиного дерева, а й полосканням горла, у вигляді чаю тощо.
Який правильний алгоритм дій?
Якщо на упаковці ви бачите позначення у вигляді хрестика навпроти компонента і напис на кшталт “Daily Value not established”, завжди звертайтеся з уточненнями до консультанта зі здоров’я.
Що стосується протипоказань і обережного застосування
Подібні позначення завжди присутні стосовно вагітних, жінок, які годують груддю, і дітей до 12 років. Також важливо приділяти особливу увагу складу БАДа, якщо у людини існує індивідуальна непереносимість будь-яких речовин. І хоча за вимогами кожна добавка має містити такий покажчик, досить часто застосування допускається і для перерахованих категорій людей.
Оригінальною мовою звучить: “Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж приймати цей продукт. Цей продукт не призначений для діагностики, лікування, виліковування або запобігання будь-яким захворюванням”. Що в перекладі означає:
“Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, перш ніж приймати цей продукт, зверніться до лікаря. Цей продукт не призначений для діагностики, лікування або запобігання будь-яким захворюванням”.
Тому так важливо мати досвідченого особистого консультанта зі здоров’я, який врахує всі плюси і мінуси вживання вами добавки.
Увага на сертифікати
Під час вибору БАД звертайте увагу на наявність міжнародних сертифікатів (GMP, ISO, HACCP тощо). Наявність етикеток на упаковці національною мовою свідчить про те, що продукт допущений до легального продажу на території України та інших країн Європи. При цьому переклад національною мовою може трохи відрізнятися.
Найчастіше на етикетці можна побачити напис-застереження про те, що під час вагітності або лактації потрібно звернутися до лікаря перед прийомом добавки. Не варто панікувати. Цей напис має бути присутнім за законом. При цьому навіть якщо БАД можна вживати дітям, вагітним і годуючим.
Дозування: чому важливо купувати БАДи через консультантів?
Чому я не можу придбати добавку через популярні сайти, такі як iHerb? Звичайно можете. Тільки варто мати на увазі, що сертифіката на застосування продукту саме у вашій країні не буде. Відповідно, ви не знайдете на етикетці рекомендації з приводу застосування, дозувань і протипоказань.
Більшості БАДів так і не вдасться отримати сертифікацію, оскільки вимоги до дозування в кожній країні відрізняються. Особливість подібних сайтів – транспортування продукту безпосередньо до покупця з країни-виробника.
Розглянемо приклади дозувань. У європейських країнах Цинк допустимо вживати до 15 мг/добу – в деяких країнах же ця норма досягає 25 мг. Така сама ситуація і з Йодом, а також різними вітамінно-мінеральними комплексами.
Хоч норми, дозування та ін. щодо прийому БАДів можуть відрізнятися, людський організм у всіх функціонує однаково. Саме тому важливо довіритися своєму консультанту.
Вирішили купувати сертифіковані біологічні добавки? Нехай це будуть продукти Coral Club. Компанія на ринку понад 20 років, що стає гарантією отримання якісного БАДа і компетентної допомоги.
Особистий консультант – це завжди надійний порадник під рукою, в інтересах якого допомогти вам досягти відмінного результату.