Отримати знижку 20%

Що важливо знати про КОВІД
/
Що важливо знати про КОВІД
/
Що важливо знати про КОВІД

Що важливо знати про КОВІД

КОВИД

Що таке КОВІД (COVID)

COVID має різні варіанти перебігу. І перед тим, як давати рекомендації щодо необхідних БАДів і протоколу допомоги в разі вірусу, ми хочемо пояснити відмінність цього вірусу від інших.

У COVID 19 є кілька варіантів перебігу. Зараз не будемо про найпростіший – безсимптомний, або з мінімальною кількістю симптомів, коли ми не помітивши, перехворіли і все ок.

Варіанти перебігу КОВІДу

Варіанти перебігу КОВІДу

Загальне системне запалення, яке виникає внаслідок надмірної активації імунної системи

При звичайному вірусі, якщо запалення організм створює, то він і контролює його. Тобто воно буде рівно таким, яке необхідне для того, щоб впоратися з вірусом. У випадку ковід, це більш масивне запалення. Воно виникає не одразу, іноді через пару тижнів після перших симптомів.

Масивне сильне запалення виникає, коли рецептори на поверхнях клітинах (які є в клітинах легень, нирок, шлунково-кишкового тракту, серця) починають атакувати білки вірусу ковід. Це саме ті рецептори, які відповідають за тонус судин і за імунну відповідь.

Ковід приєднується до цих рецепторів і, крім того, що він з їхньою допомогою проникає всередину клітини, він ще й займає всі місця на цих рецепторах, що не роблять інші види вірусів. Це, в результаті, відключає контроль тонусу судин і контроль імунної відповіді. Що загрожує спазмом або розширенням судин, набряком та іншими неприємними симптомами.

Імуномодуляція також не буде контролюватися, що призводить до атаки не тільки пошкоджених вірусом, а й здорових клітин організму. Тобто власний імунітет починає бити по здорових клітинах, і де слабка ланка в людини, там і буде сильніше запалення: нирки, суглоби, легені, печінка, кишечник – під удар може потрапити будь-який орган.

Цитокіновий шторм

Найнесприятливіший варіант перебігу – це виникнення так званого цитокінового шторму, механізм якого постараємося пояснити простою мовою. Але дуже важливо розуміти, що це виникає не в 100% випадків.

ЩО ТАКЕ ЦИТОКІНОВИЙ ШТОРМ?

Уявіть, що є імунні клітини Т-лімфоцити, у кожного є своя форма рецепторів, яка підходить тільки цьому виду Т-лімфоцита. Як замок (лімфоцит) і ключ (вірус) до нього.

Завдяки своїм замочкам вони впізнають ключики – віруси (антигени), захоплюють і знешкоджують їх.

Т-лімфоцити мають чіткі види рецепторів, бо колись вони вже стикалися з різними вірусами і натренували свої рецептори. Якщо Т-лімфоцит захопив вірус, він несе на собі його в лімфовузли і там тренує нові молоді Т-лімфоцити боротися з ним. Це якщо зовсім образно.

При звичайному вірусі включаються в боротьбу тільки один вид Т-лімфоцитів, інші – до яких ключик не підійшов, будуть неактивні. АЛЕ ПРИ КОВІД, відбувається інша ситуація.

Уявіть що вірус ковід – це унікальний супер ключик до всіх видів замків, він відкриває всі замки, активує всі види Т-лімфоцитів. Активується не тисяча Т-лімфоцитів, як при звичайному вірусі, а мільйон. Чим це загрожує?
Кожен із Т-лімфоцитів у місці запального процесу вивільняє специфічні клітини ЦИТОКІНИ, які привертають на себе роботу імунної системи, показуючи – ось тут проблема, айда сюди вирішувати питання!

Імунітет ніби божеволіє, і починається моторошна боротьба проти всього навколо, навіть проти власних здорових клітин.

Починається загальний запальний процес, в усьому організмі, який у чомусь схожий з аутоімунним процесом.
Імунітет ніби розплавляє все навколо, відбувається розширення судин, усі органи починають відчувати кисневе голодування, може відкритися кровотеча, відбувається руйнування клітин легень, і можливий фіброз, тобто формування рубців у легенях.

Може виникати ДВЗ-синдром (синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання) – порушення згортання крові внаслідок підвищеного тромбоутворення. Тобто спершу утворюються тромби, а потім витрачаються всі білки, що згортаються, і відбувається кровотеча або кровоточивість.

Запалення при КОВІД, коли йде посилене вироблення прозапальних інтерлейкінів

Коли імунна клітина МАКРОФАГ, яка поглинає і розділяє віруси на частини, починає виробляти різні цитокіни сама. Це протизапальні інтерлейкіни IL-1, IL-6, IL-12, які спричиняють лихоманку, а також спричиняють ланцюжок реакцій, коли імунітет гратиме і проти власних клітин.

Цей варіант також пов’язаний із загальним запальним процесом і ще одним видом цитокінового шторму.

Тільки лікарі в умовах стаціонару за симптомами й аналізами можуть приблизно визначити, що відбувається в організмі.

Але наше завдання – допомогти організму за перших симптомів, щоб знизити ймовірність того, що розвинеться складна форма перебігу хвороби! І ми можемо це зробити! У статті Програма відновлення (підтримки) при COVID ми описали, що потрібно робити при КОВІДі