Отримати знижку 20%

4 головних функції білків в організмі людини
/
4 головних функції білків в організмі людини
/
4 головних функції білків в організмі людини

4 головних функції білків в організмі людини

4 головних функції білків в організмі людини

Особливі органічні речовини, що містять у собі амінокислоти, називають білками. Багато хто помиляється, вважаючи, що вони відіграють значущу роль лише як будівельний матеріал для м’язових волокон. Функції білків незаперечні і їх набагато більше – розглянемо докладніше.

ФУНКЦІЇ БІЛКІВ. 4 НАЙГОЛОВНІШІ

ОНОВЛЕННЯ КЛІТИН

Будь-яка клітина в організмі людини здатна підтримувати свою форму завдяки тубуліну й актину, еластин і колаген також сприяють цьому (є складовими частинами міжклітинної речовини). За нестачі цих елементів клітина формується в “спотвореному варіанті” – не такою, як потрібно.

Головні функції білків – насамперед, формування стінок клітин та їхніх органоїдів. Усі органи і системи організму – це білкові компоненти. Наприклад, для здоров’я кісткової тканини найголовніше не кальцій, а білок. Одна з головних причин онкозахворювань – порушення функції оновлення клітин.

ТРАНСПОРТНА ФУНКЦІЯ БІЛКІВ

Білки беруть участь у перенесенні корисних елементів із клітин у міжклітинний простір, і навпаки. Вітаміни, мінерали, жири, лікарські засоби – все “мандрує” тілом (кров’ю) завдяки білкам.

Гемоглобін – білок, він бере участь у процесах перенесення кисню від легенів у кров, а вуглекислого газу – назад. За його нестачі починаються проблеми з функціонуванням дихальної системи, що тягне за “ланцюжком” за собою й інші ускладнення (гіпоксія, анемія, токсикоз організму, хронічна втома). Тому якщо спостерігається блідість, варто переглянути раціон і відмовитися від швидких вуглеводів і безбілкових дієт, якщо такі практикуються.

Часто спостерігаються випадки, коли людина приймає ліки, але ефекту від них мало. Це, в першу чергу, може свідчити про збої транспортної функції білків. У результаті препарат просто не проникає в потрібні тканини через нестачу білкових “агентів”, а залишається в крові, що призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Приймати антибіотики при слабкому білковому харчуванні – це прямий шлях до збоїв у роботі серця, печінки та нирок.

ЗАХИСТ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ

На чому будується наш імунітет? На виробленні достатньої кількості імунних тіл в організмі. У процесі атаки чужорідних речовин саме білки тіла відповідають за їх знешкодження. Отримавши потрібну порцію білків, організм запускає процес їх розщеплення до амінокислот. У підсумку ми отримуємо не просто корисні речовини, а будівельні компоненти, які важливі, зокрема, для створення сильного імунітету.

Тому за нестачі білка або проблеми поганого його розщеплення (відповідно, недостатньо потрібних амінокислот) значно знижується захист організму. А його правильне поповнення може позбавити багатьох захворювань дорослих і дітей (застудні, паразитні інвазії, запальні процеси тощо).

Надлишок поганих вуглеводів і мале споживання білкової їжі в дитячому віці – головна причина поганого розвитку, слабкого імунітету, гіперактивності та проблем зі здоров’ям у період гормональних змін (11-18 років).

Варто сказати про фізичний і хімічний захист на клітинному рівні. Тут білки:

  • Захищають клітини при пошкодженні ззовні. Фібрин, фібриноген впливають на згортання крові, колаген – за пружність тканин.
  • Сприяють якнайшвидшій детоксикації організму. Така група білків знаходиться в печінці – тут відбувається активне розщеплення отрут і подальше виведення.

ФЕРМЕНТНА ФУНКЦІЯ БІЛКІВ

Про важливість ферментів знає багато хто. А ось про функцію білків у їхньому виробництві варто сказати окремо. Білки, що надходять з їжею, розщеплюються до амінокислот. І це тільки початок багатьох хімічних процесів в організмі. Амінокислоти продовжують своє розщеплення, утворюючи ланцюжки залишків – ферменти.

Саме ферменти відповідають за проходження важливих для організму хімічних реакцій. (розщеплення їжі, залишків мертвих клітин, перетворення гормонів). У цьому незамінні ферменти (ензими), які забезпечують протікання обмінних процесів в оптимальних для організму температурних умовах.

Гострий дефіцит білка в організмі спричиняє брак ферментів. У підсумку їжа погано перетравлюється (брак протеази, амілази, ліпази), за цим слідують алергічні реакції, інтоксикація (адже залишки продуктів накопичуються, бродять, гниють). Основне навантаження припадає на травну, видільну, кровоносну, дихальну системи.

Відновлення функції вироблення ферментів – одне з головних завдань тих, хто страждає на такі проблеми, як алергія, астма, виразка, панкреатит, діабет 2 типу, запалення суглобів тощо).

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ДЕФІЦИТУ БІЛКА?

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ДЕФІЦИТУ БІЛКА?

Насамперед потреба в білку визначається індивідуальними особливостями людини (від 1 до 3-4 грамів на 1 кг ваги), особливо позначаються спосіб життя і рівень активності. Стандартна норма білка для людини, яка веде помірний ритм життя, 1,3-1,5 грама на 1 кг ваги (90% населення світу не отримують таку норму).

Основна частина елементів потрапляє в організм з їжею – саме тому важливе правильне, збалансоване харчування. Низька фізична активність і надлишок швидких вуглеводів (цукор, продукти з борошна вищого ґатунку, рафінована їжа) негативно позначаються на стані організму. Це властиво офісним співробітникам, працівникам інтелектуальної праці, водіям, студентам. До проблем може призвести і неправильне додавання в раціон білка.

Білкові добавки Coral Club

РАЦІОНАЛЬНЕ РІШЕННЯ - БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ ДОБАВКИ

Компанія Кораловий Клуб представила такі білкові добавки:

Протівіті – низькокалорійний білковий додаток до їжі (розщеплений варіант білка – аміноксилоти). Особливістю продукту є наявність амінокислот, які найкращим чином засвоюються, не утворюючи калорій та відходів.

Протівіті добре вживати тим, у кого проблеми з травленням, нирками, судинами, хто страждає на харчову алергію, анемію. Ця добавка допоможе запустити процеси створення ферментів, поліпшить стан стінок судин і властивості крові.

Дейлі Делішес. Містить до 93% чистого білка. Продукт від Коралового Клубу є ідеальним будівельним матеріалом тканинних волокон, бере активну участь у формуванні імунних клітин, що важливо при ушкодженнях і загалом для забезпечення захисту організму. Дейлі Делішес – це продукт у вигляді порошку, в якому міститься рослинний і тваринний білок. Завдяки цьому в одній порції (30 грамів) міститься збалансований комплекс усіх необхідних амінокислот.

Який варіант білка підійде вам найкраще і в якій кількості його вживати?

Звертайтеся до нас за безкоштовною консультацією. Є можливість також отримати знижку 20% на придбання БАДів.

У вас з'явилися питання? Напишіть нам у Телеграм

Ми щодня на зв’язку (з 9 до 20 за Києвом) без вихідних. Чим ми можемо допомогти:

  • оформимо вам постійну знижку 20% на всю продукцію;
  • проконсультуємо щодо продукту і здоров’я (понад 15 років досвіду у нас);
  • підберемо потрібні добавки з урахуванням ваших запитів і бюджету